News

Setki gości piątej edycji Ultramaratonu Magurskiego

Start Ultramaratonu Magurskiego 201

Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy przybyło na V Ultramaraton Magurski, aby wraz z rodzinami i kibicami spędzić sierpniowy długi weekend w Krempnej i podziwiać turystyczne atrakcje gminy Krempna, a przede wszystkim by uczestniczyć w biegowych zmaganiach rozgrywanych w pięknych terenach Magurskiego Parku Narodowego.

Na biegaczy czekały masaże, ciepły posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna, kąpiel stóp w basenie czy orzeźwiające piwo Jurajskie. Dla wszystkich przygotowano przestrzeń do rywalizacji sportowej (badminton, piłkarzyki, tenis stołowy), konkursy z nagrodami, stoiska z lokalnymi wyrobami (takimi jak wina z winnicy Vanellus czy rękodzieło artystyczne), wieczorne kino letnie i ognisko, a także zaplecze gastronomiczne.

Kim są zwycięzcy sportowych zmagań?

Na koronnym dystansie 100+ pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Krym (z czasem 12:25), a wśród mężczyzn Rafał Kot (czas 9:56).

Na trasie 65+ najlepsi okazali się: Justyna Jasłowska (czas 7:14) oraz, exaequo, Gniewomir Skrzysiński i Karol Ziajka (czas 6:08).

Natomiast MaguRun wygrali: Beata Mazan (czas 2:02) oraz Stanisław Tomasik (z czasem 1:38 ustanowił nowy rekord trasy .

Mnóstwo emocji towarzyszyło także piątkowemu Biegowi na Wysokie, w którym wyłoniono zwycięzców w sześciu kategoriach: Najszybszy Wbieg na Wysokie (w kategorii kobiet zwyciężyła Vitalija Oponaviciute, wśród mężczyzn Kryspin Garski), Najszybsza Pętla (wśród kobiet pierwsza była Vitalija Oponaviciute, wśród mężczyzn – Zbigniew Prucnal), Największa Ilość Pętli (zwyciężyła Anna Kulik oraz Paweł Kaczmarek), Kategoria Rodzinna (pierwsze miejsce należy do Michała i Macieja Milczanowskich, drugie – Kingi i Karoliny Skrok-Wolska, a jako trzeci przybiegła drużyna Michaliny, Agnieszki i Marcina Łamkowskich) oraz Sztafeta (Dzikie życie Run Team).

 Zapraszamy znów za rok, w dniach 14-16 sierpnia, na biegowe zmagania, a przez cały rok do wycieczek po Beskidzie Niskim. Partnerami imprezy była Gmina Krempna, Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna oraz Województwo Podkarpackie